Pirms pāris nedēļām, Lieldienās, Vācijā norisinājās "Frankfurtes kauss 2015" - turnīrs, uz kuru dalībnieki ierodas galvenokārt no neziemeļeiropas. Šogad dalībnieku skaits bija netipiski liels - 12 komandas no 5 valstīm – 5 no Vācijas, pa divām no Francijas, Nīderlandes un Čehijas un pirmo reizi arī komanda no Latvijas, kuru pārstāvēju es (Mārtiņš Balodis) un Gints Dreimanis, Viktors Iļdeikins un Andris Gofmans.

 Ceturtdienas pusdienlaikā devāmies uz Rīgas lidostu, lai tālāk dotos uz Frankfurti. Līdzīgi kā visi bridža turnīri, tā arī lidmašīnas nekad nespēj kursēt pēc iepriekš noteiktā grafika. Tā nu ar aptuveni stundas nokavēšanos pametām Latviju. Frankfurtes lidostā sagaidījām Andri un devāmies uz pašu pilsētu. Galā mūs viesmīlīgi sagaidīja un ieradīja naktsmītnes un nākamās dienas spēles vietu, kā arī pārsteidza ar siltām vakariņām... vienos naktī un iepazīstināja ar spēles grafiku. Tikai tad uzzinājām, ka turnīrs sastāv no divām daļām - individuālā (nevis pāru) un galvenā pasākuma - jauniešu komandu turnīra.

Tā kā turnīrs sākās tikai 17:00, pa dienu bija laiks apskatīt pilsētu, pavērot vācu kultūru, baudīt silto un saulaino laiku (vismaz salīdzinājumā ar Latvijas vairāk ziemīgajiem laikapstākļiem).

1. diena. Ievadturnīrs

Ievadturnīrā varēja piedalīties visi bez jebkāda vecuma ierobežojuma. Jāatzīst turnīra norises vieta bija 3-istabu dzīvoklis, kurš bija gana mazs, lai divās ne pārāk lielās istabās satilpinātu 12(!) galdus. Kāds Latvijas A un B līgas posmā jutās šauri? 

 

 

Lai gan bija galdi, pie kuriem varēja nokļūt, pielietojot akrobātiskus trikus un, turnīram ritot, proporcionāli samazinājās skābekļa daudzums telpās, pasākums virzījās raiti un nekādu sūdzību no dalībnieku puses nebija. Gluži pretēji - valdīja jautra atmosfēra, cilvēki bija atvērti.

Rezultāti un secinājumi:

·      48 dalībnieku konkurencē visaugstāk no latviešiem Andris - 4. vieta, man 19. vieta;

·      Individuālais turnīrs ir visai efektīvs veids kā katram likt (palīdzēt) iepazīties ar teju ikvienu turnīra dalībnieku, kas nebūtu iespējams pāru turnīrā;

·      Ne tikai latvieši ir praktiski, vācieši arī;

·      Turnīra organizācija skaidra un precīza;

·      Spēles līmenis - dažāds, piemēram, Latvijas Skolēnu čempionātā jaunieši neiet zem dūžiem, bet šeit kāds Tevi mēģina apmanīt trīs reizes vienā sadalījumā.

2. diena. Komandu turnīrs – atlase un „rallijs”

Nākamajā dienā sekoja komandu turnīrs. Nu jau plašā arēnā, nevis iepriekšējās dienas dzīvoklī.  12 komandas tika sadalītas divās grupās. Katra komanda aizvada 5 mačus, 10 sadalījumi katrā. Divas labākās no katras grupas nākamajā dienā cīnīsies A finālā, pārējās noskaidros labāko no komandām, „kurām nedaudz pietrūka”.

Pirmajā mačā sāpīgs zaudējums pret Čehiju, kas vēlāk arī izrādīsies liktenīgs turnīra kopsummā. Pirmajos sadalījumos pretinieki bija veiksmīgāki daļēju ierakstu cīņā, kā arī viens neizspēlēts šlems izvirzīja pretiniekus vadībā ar 27:0. Atlikušajos sadalījumos spējām pamosties, bet atspēlējāmies tikai līdz rezultātam 24:27.

Otrajā mačā ne tas kvalitatīvākais bridžs pret vācu(#5) jaunajiem censoņiem un uzvara ar 75:0.

Trešajā kārtā pret Franciju nācās piekāpties ar 9:31. Pretinieki spēja veiksmīgāk atrast sev punktus nesošus kontraktus.

Pēc tam uzvarējām tiešos konkurentus Nīderlandi ar 22:16. Pretinieki pamanījās paglābties uzliekot normāli neuzliekamu geimu, kas deva vairāk nekā 2/3 no visā mačā izcīnīto impu skaita.

Pirms pēdējā raunda no trešās vietas atpalikām par nedaudz vairāk kā 7,5 VP. Vajadzēja pašiem uzvarēt Vācijas(#2) komandu, kā arī cerēt uz konkurentu neveiksmi. Ja pirmo uzdevumu kaut cik izpildījām - viens neveiksmīgi nosolīts geims, pāris precīzi nospēlēti daļējie ieraksti pie abiem galdiem, kā arī neuzsolīts šlems tur, kur tā nav, kopumā deva stabilu uzvaru ar 35:14, taču Nīderlande arī bija uzdevumu augstumos un spēja uzvarēt Čehiju ar gana lielu pārsvaru. Tā nu visu sasummējot līdz A finālam diemžēl pietrūka 6,27VP.

Dienas beigās sacensību organizatori bija parūpējušies par vēl vienām saliedējošām sacensībām - ralliju jeb sava veida orientēšanās sacensības ar papildus uzdevumiem. Tātad tikām sadalīti 6 komandās un izsūtīti Frankfurtes ielās ar karti, kura tā arī netika izmantota, un norādi par vietu, kas jāmeklē. Veiksmīgi atrodot konkrēto vietu un cilvēku, katra komanda saņēma dažāda veida uzdevumus, pēc kuru izpildes tika dota norāde par nākamo atrašanās vietu, kur gaidīs uzdevums, kopumā 4 kontrolpunkti. Ja orientēšanās nesagādāja problēmas, tad ar uzdevumiem gāja pašvakāk. Kurš to būtu gaidījis, ka, aizbraucot uz bridža sacensībām, Tev jautās, kas ir Latvijas ārlietu ministrs? Vai arī jautājumi, kas rada šaubas pat, ja zini pareizo atbildi, piemēram, garākā upe, vai arī Latvijas Bridža federācijas prezidents, nevar taču zināt, vai vāciešiem ir informācija par nesenajām izmaiņām Latvijā. Kura ir visaugstāk WTA rangā esošā Latvijas tenisiste? Opā, Latvijā spēlē tenisu tik augstā līmenī, ka pat par to uzdod jautājumus. Lai nu kā izrādījās, ka sacensībās uzvarēja komanda, kura finišā ieradās pirmā, jeb Ginta pārstāvētā komanda. Mans minējums tā kā sacensības sauca rallijs, erudīcijas jautājumi droši vien bija tikai laiku kavējošs faktors, kura atbildes vispār neņēma vērā. J

3. diena. B fināls

Nākamajā dienā gaidīja 4 mači. Dienu sākām pret kvalifikācijas otras grupas 3. vietu - Nīderlandes otro komandu. Rīts bija jauks un patīkams, bet spēle sākās katastrofāli, neuzminot sanāca iekrist zonālā šlemā, kas opponentiem uzreiz ienesa 17 impus. Par laimi nākamajā sadalījumā praktiski viss tika atgūts, pretinieks pēc sava partnera longpasa izdomāja akli uzlikt zonālu aizsardzību (tā to varētu nosaukt), kas beidzās ar 5x -1, kur gan pienākas nosolītie 11 stiķi, ko pie otra galda komandas biedri veiksmīgi paņēma, atgūstot 13 impus labajiem. Pēc šī sadalījuma un tiesneša parādīšanās pretinieki pie mūsu galdiņa vairs vispār nesolīja. Turpinājumā nedaudz veiksmīgāka atspēle kombinācijā ar ne to labāko solīšanu tomēr bija pietiekama, lai uzvarētu ar 33:25.

Nākamais pretinieks bija kārtējā Vācijas(#3) komanda. Asiņainā mačā ar agresīvu solīšanu pie abiem galdiem spējām noorientēties labāk un uzvarējām ar 48:21.

Pirmspēdējais mačs pret vēl vienu Vācijas(#4) "Girlsplus" komandu ar vienu meiteni sastāvā.  Pēc pirmā, diezgan interesantā solīšanā uzliktā šlema, kurš gan bija nesekmīgs, jo viss gulēja slikti, apvienojumā ar pie mūsu galda pretinieku spēlēto geimu, atlikusī mača daļa izvērtās par impu lasīšanas spēli, kurā pamanījāmies lēni, soli pa solim izsist 24 impus, atstājot pretiniekiem 16.

Turnīrā pēdējā mačā pret Čehijas meiteņu komandu notika visādi brīnumi, pie abiem galdiem lielākoties atšķirīgi kontrakti, ja kontrakts sakrita, tad rezultāts atšķīrās par diviem vai 4 stiķiem mūsu labā. Kopā dodot uzvaru ar 40:8.

Sīkāki rezultāti pieejami šeit.

 

Visā B finālā summā izcīnīta 1.vieta ar 107,46 VP, apsteidzot tuvākos sekotājus par nedaudz vairāk kā 13 VP. Balvā grāmatas par bridžu dažādās variācijās - spēles prasmju pilnveidošanai.

Kopumā varu teikt, ka turnīrs bija ļoti labi organizēts, dienas pagāja raiti. Turnīra līmenis atbilstošs plašajam dalībnieku pieredzes līmenim. Pašu spēle noteikti nebija vislabākā, rezultāti arī neraisa eiforisku prieku - ir kur augt un trenēties. Lai nu kā, ļoti vērtīga pieredze.

 

 

Komentāri  

0 #2 Sanita 2015-05-11 07:39
Labs apraksts!!
Citēt
0 #1 Zita 2015-04-29 12:15
Martinj, jums bijis patiesi labs pasakums!
Citēt

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt